Natura Food Additives, a.s.

je společností s více jak 25-letou zkušeností v oboru zlepšujících přípravků a koření pro potravinářský průmysl. Ryze česká společnost s výrobním zázemím v Havlíčkově Brodě zaměstnává více jak 20 pracovníků a dodává své výrobky zákazníkům po celé střední a východní Evropě.

 

Zpracováváme místně dostupné suroviny jako mouky a škroby, ale rovněž spolupracujeme s významnými společnostmi z Evropy, Asie i Severní Ameriky, které nám dodávají různé potravinářské přísady a ingredience. Z nich na základě vlastních receptur mícháme směsi pro zákazníky.

Naše směsi směřujeme do masozpracujícího průmyslu, k zákazníkům z pekárenského, lahůdkářského nebo pet food odvětví.

Členy našeho týmu jsou odborní pracovníci s technologicky zaměřeným vzděláním potravinářského směru, ochotní, připravení maximálně respektovat individuální požadavky zákazníků.

Předmětem činnosti společnosti Natura Food Additives, a.s. je zejména:

  • Poradenství v oblasti návrhu receptur a technologických postupů výroby všech potravinářských výrobků
  • Nabídka surovin a přísad přinášejících našim zákazníkům lepší technologickou funkci a/nebo ekonomické zvýhodnění
  • Vývoj nových produktů

Výroba a vývoj

Vývoj nových receptur probíhá prakticky neustále a vychází především z požadavků našich zákazníků, kteří reagují na požadavky trhu. Druhým hybatelem je změna domácí nebo evropské legislativy.

Optimálních výsledků dosahujeme řešením vzniklých situací přímo v místě výroby, u zákazníka. Některé receptury je také možné vyzkoušet nejprve v našich laboratořích s přechodem do poloprovozních a provozních podmínek u našich partnerů.

Výroba našich produktů probíhá v našem výrobním areálu v Havlíčkově Brodě. Areál disponuje dostatečnou výrobní i skladovací kapacitou a je v něm  umístěná vývojová laboratoř.

Kromě nabídky a prodeje vlastních směsí potravinářských aditiv nabízíme i výrobu práškových směsí na zakázku dle receptur našich partnerů pod jejich značkou a při respektování jejich obchodního vztahu s cílovým zákazníkem.